Restaurátorské práce v Jeseníku

Kdo v těchto dnech navštíví farní kostel Nanebevzetí Panny Marie v Jeseníku, může si všimnout několika změn. Díky firmě Bittner ze Staříče (okres Frýdek-Místek) se podařilo v Jeseníku zrestaurovat: sochy Srdce Pána Ježíše a Panny Marie a křtitelnici. Ve středu 11.1.2023 přijeli, aby demontovali, odvezli a zrestaurovali novogotický oltář, významné dílo Antonína a Rajmunda Kutzerových z Horního Údolí. Celkové náklady budou činit 650 000,- Kč. Kdo by se chtěl podílet na finanční pomoci, zde je číslo účtu farnosti: 1901229309/0800. Deset nejštědřejších dárců bude zaznamenáno pro budoucí generace na zadní straně oltáře.

Další kulturní památka, která bude po renovaci nově zdobit kostel je soubor dvou zpovědnic vzadu pod kůrem. Jedna je již hotová, druhá se dodělává firmou Přikryl z Přerova. Fotky z demontáže oltáře si můžete prohlédnout pod článkem.