2. Charitní pouť – pomáhej pohybem!

Na druhou Charitní pouť se tentokrát vydáme v sobotu 5. října a budeme putovat do České Vsi. Letošní putování bude trošku benefiční a podpoříme při něm Domov pokojného stáří sv. Františka v Javorníku. Česká Ves je sice blízko Jeseníku, ale pokud chcete, můžete si cestu prodloužit a kochat se přírodními krásami, získat tak čas k zamyšlení, nebo si prostě jen zasportovat. A tohle všechno chce letos Charita Jeseník poutníkům nabídnout.

Připravila pro ně tři cesty pro putování a každý si může zvolit, co mu nejvíc sedí – vydat se pěšky, na kole nebo na koloběžce. Trasy jsou různě dlouhé, začátek je ale vždy na náměstí v Jeseníku, ovšem pokaždé v různou dobu. Více informací najdete na plakátu.

Do České Vsi je ale možné se dostat i odjinud a je na každém, jakou formu pohybu a délku putování si zvolí. Místo, odkud poutníci vyrazili, pak budou moci označit na připravené mapě a bude určitě zajímavé vidět, z jakých míst kdo do České Vsi doputoval.

Co ale bude na letošním putování jiné? Pokud si na svých chytrých telefonech stáhnete aplikaci EPP – Pomáhej pohybem a při cestě do České Vsi ji zapnete, sbíráte body, kterými pak můžete podpořit projekt na vybavení výdejny stravy v nově zrekonstruovaném Domově pokojného stáří sv. Františka. Jak jsme psali už minule, body se ale dají sbírat už teď, jen projekt Charity Jeseník bude v aplikaci zveřejněn až od října.

Cíl bude v České Vsi na prostranství u kostela. V 11:00 hodin začne mše svatá, kterou bude celebrovat otec děkan P. Mgr. Stanislav Kotlář. Po mši bude čas na povídání a občerstvení se. Připraven je také program pro děti, určitě se tam nebudou nudit. Na jednu hodinu je připraveno kulturní představení, které prozatím nebudeme prozrazovat. Všichni si tak přijdou na své a my se na vás už teď velmi těšíme.

Přijďte se s námi na chvíli odpoutat od běžných starostí, podpořte dobrou věc a načerpejte síly (i ty duchovní) do dalších dnů.

EPP – Pomáhej pohybem je mobilní aplikace od Nadace ČEZ

Aplikace zaznamenává pohyb uživatele (např. chůze, běh, jízda na kole, lyžování, ale třeba i interiérové aktivity typu běh na běžícím pásu) a kromě běžných údajů o rychlosti, čase, tempu či vzdálenosti také generuje body. Tyto body může uživatel kdykoli věnovat některému z aktuálně nabízených projektů neziskových organizací, škol nebo obcí. Pokud uživatelé aplikace svým pohybem nashromáždí za daný čas určitý počet bodů, Nadace ČEZ projekt podpoří konkrétní dopředu stanovenou částkou. Aktuální a již úspěšně podpořené projekty včetně cílových částek a stavu bodů lze sledovat na www.pomahejpohybem.cz nebo na www.nadacecez.cz.

Aplikace může fungovat i jako klasický sport tracker. Generuje také statistiky osobních výkonů tříděné po dnech, typech pohybu atd. Stažení aplikace, její používání i generování bodů je zdarma, k jejímu používání není nutné datové připojení – to vyžaduje aplikace pouze v případě, kdy chce uživatel přiřadit získané body některému z aktuálně nabízených projektů nebo k načtení stránky s novinkami. Aplikace je optimalizována pro mobilní telefony s operačními systémy Apple iOS od verze 7, Android od verze 4.0 a Windows Phone od verze 8.1. Používání aplikace je buď anonymní, nebo s registrací prostřednictvím e-mailu či účtu na Facebooku.

Dotazy na projekty a jejich podporu: info@nadacecez.cz

Technické dotazy na aplikaci: support@pomahejpohybem.cz