Svátek sv. Mikuláše v České Vsi

Šestý prosinec je krásným dnem pro všechny děti – svátek sv. Mikuláše. Protože jsme boží děti, chtěli jsme oslavit tento velký den mší svatou. A to zcela výjimečnou – rorátní – v úplné tmě. S lucerničkami a svíčkami se sešlo v kostele v České Vsi přes 40 dětí. Po zaznění slov „Budiž světlo“ jsme rozsvítili a pokračovalo se divadelním zpracováním legendy o sv. Mikuláši. Zahrály ji děti z náboženství.

Závěrečná píseň představení již přivolala našeho světce. Vzájemně jsme se obdarovali písněmi, upečenými dobrotami, básničkami i modlitbou. Mikuláš každému požehnal a odcházeli jsme s balíčky na faru. Bylo to milé setkání mnoha rodin napříč farnostmi a společně jsme se povzbudili do dalších adventních dnů.

[ngg src=“galleries“ ids=“6″ display=“basic_thumbnail“]