Českoveské posvícení

Od sobotního odpoledne (22.9.2018) mohli občané České Vsi navštívit kostel sv. Josefa a po shonu všedních dní se zastavit, shlédnout výstavu, poslechnout si koncert kytarového orchestru ze ZUŠ Jeseník, zapálit svíčku, pomodlit se a zazpívat si písně z Taizé, nebo jen se ztišit – v chrámu, který letos slavil 90 let od vysvěcení. Po celou dobu bylo možné se na faře občerstvit.

V neděli 23.9.2018 jsme se sešli na slavnostní mši svaté s dožínkovým průvodem. Děkovali jsme za úrodu, která byla letos opravdu veliká, konkrétně za vodu, obilí, chléb, sůl, ovoce, zeleninu, bylinky, květiny… za všechny dary přírody.

Děti si s paní katechetkou povídali o vyčištění chrámu a kázání pronesl o. Pavel Schwarz, který – dle svých slov – se do České Vsi velmi rád vrací.

Při mši nás doprovázel místní chrámový sbor a díky místním farnicím jsme mohli obdivovat krásnou výzdobu.

Po mši svaté nás čekal guláš, děti byly nadšené z párku v rohlíku. Pan senátor Zdeněk Brož s sebou přivezl skákací hrad a díky němu jsme také mohli popíjet senátorské pivo. Pro děti byla připravena hra „Stavitelé chrámů“. Odpoledne nám jáhen Josef udělil opět v kostele požehnání a v jeho síle jsme se vydali zpět do svých domovů.

Text: Jan Hanulík, foto: VDV

[ngg src=“galleries“ ids=“2″ display=“basic_thumbnail“]