Boží Tělo v Jeseníku 2012

V neděli 10.června 2012 mohli jeseničtí farníci opět po roce, pokud ovšem chtěli,vyjít do ulic města Jeseníku a oslavit tak svátek Božího Těla, přeložený ze čtvrtka 7.6.2012. Po mši svaté, kdy po prvé přijímali Tělo a Krev Páně čtyři farníci, pokřtění letos na Velikonoce, vyšli skoro všichni farníci průvodem kolem kostela ke čtyřem oltářům, které připravili ochotní farníci na výzvu P. Kryštofa.

Bylo tak díky Bohu pokračováno ve starobylé tradici, kdy věřící následují kněze v průvodu, kdy se nese Eucharistie, živý Kristus, ulicemi města a u čtyřech oltářů se společně modlí za pokoj, živobytí a požehnání pro celé město. Jistě si mnozí uvědomují, že tak jako kněz nese živého Krista veřejně v monstranci, tak i my, svým životem vystavujeme Krista svým spoluobčanům a všem našim bližním. Uvěří skrze naše svědectví, že Kristus je skutečně živý a žije mezi námi?